Македонска народна еротска песна (45)

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонска народна еротска песна

од македонското народно творештво

Дедо сака п.тка,
Баба не му дава!
Оти не му дава?
Оти вчера прала,
П.тката и' се збрала ооо...!


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.