Македонска народна еротска песна (44)

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонска народна еротска песна

од македонското народно творештво


Дедо оди на пазар,
Качил к..от на самар!
Баба оди по него:
Дај ми, дедо, од него!


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.