Македонска народна еротска песна (42)

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонска народна еротска песна

од македонското народно творештво

Дедо оди на копа,
К..от си го закопа!
Трај, бабо, трај,
Утре е Божиќ,
ќе ти купам нова п...а
јаребичка!


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.