Македонска народна еротска песна (41)

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонска народна еротска песна

од македонското народно творештво

Дедо има ку... 2х
Дедо има кутија за цигари,
Баба има пи... 2х
Баба има писана кошула!


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.