Македонска народна еротска песна (40)

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонска народна еротска песна

од македонското народно творештво

Дедо бара п.тка,
Баба не му дава, 2х
За лажичка масло.
Лажичката пукна,
Дедо и' го фукна!


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.