Македонска народна еротска песна (38)

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонска народна еротска песна

од македонското народно творештво

Девојка ме моли
Да спиеме голи,
А ја неќу, неќу,
Стра' ме ќе гу згмечу!
Даде ми коштанче,
Подигнав и' фустанче,
Даде ми лажичка,
И' го турив в п...а!


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.