Македонска народна еротска песна (37)

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонска народна еротска песна

од македонското народно творештво

Две усти споени,
Две срца сврзани,
Две гаќи одврзани,
Вуна до вуна -
Една дупка пуна!


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.