Македонска народна еротска песна (36)

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонска народна еротска песна

од македонското народно творештво

Дау, дау, дау, дау,
Лиду, лиду, ду. 2х
Што е Јана, леле, мочнала,
мочнала,
До девет села однела,
однела,
Перчето си го занела,
занале,
Десето село замела,
замела!


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.