Македонска народна еротска песна (35)

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонска народна еротска песна

од македонското народно творештво

Даскалица пиле пече,
Од п..ката мас и' тече!
Даскалица спрсна,
Даскл и' го сврсна!
Даскалица спрепна,
Даскал и' го репна!
Даскалица переше,
Даскл и' го мереше, ооо...!


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.