Македонска народна еротска песна (30)

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонска народна еротска песна

од македонското народно творештво

Галичан - потлиџан,
Врти д.пе на нишан!
Турците се собраа,
Г'зот му го обраа!


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.