Македонска народна еротска песна (29)

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонска народна еротска песна

од македонското народно творештво

Гавран грачи на куќа,
Кузман плачи под куќа!
- Што ми плачиш, Кузмане?
- Ми умреа три жени
Со п...ите стрижени!


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.