Македонска народна еротска песна (28)

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонска народна еротска песна

од македонското народно творештво

Гавран грачи,
Богдан плачи!
- Што плачиш, Богдане?
- Ми умреа три жени
Со п...ите стрижени!


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.