Македонска народна еротска песна (25)

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонска народна еротска песна

од македонското народно творештво

Види огин - греј се,
Види п...а - смеј се,
Види к.р - очи вади,
Види п...а - земи ја
Со тебе, о-о-о...!


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.