Македонска народна еротска песна (24)

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонска народна еротска песна

од македонското народно творештво

Василица, Коледица,
К.р се валка по улица,
Го догледа невестица,
Си го тури во п...ца, о-о-о!


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.