Македонска народна еротска песна (21)

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонска народна еротска песна

од македонското народно творештво

Бегат п...а преку ричка,
К.р ја гледат дур се лелат!
Мори, п...о, што си се зрзало?
Со него шала немало!


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.