Македонска народна еротска песна (17)

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонска народна еротска песна

од македонското народно творештво

Баба оди по орница,
Носи п...а в кошница,
Дедо оди по меа,
Дај ми, бабо, од неа!


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.