Македонска народна еротска песна (15)

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонска народна еротска песна

од народното творештво


Баба оди по Бабуна
Боса, боса,
Ја апнало за пичката
Оса, оса!
Дури дедо пристигна,
На баба и' отече -
На дедо му истече!


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.