Македонска народна еротска песна (12)

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонска народна еротска песна

од народното творештво


Баба оди по Бабуна
Боса на налуни,
Ја апнала за пичка стара,
Жолта лута оса, о-о-о!


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.