Македонска народна еротска песна (11)

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонска народна еротска песна

од народното творештво


Асодент - си фатив Германка,
Асодент - ја ебев на гранка,
Асодент - гранката се скрши,
Асодент - ебењето се сврши!


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.