Лазар Поп Трајков

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Список на автори: А Лазар Поп Трајков
(10 април 1878 - 11/12 октомври 1903)
Видете исто така: биографија, медија, цитати.

Лазар Поп Трајков (10 април 1878 - 11/12 октомври 1903) — македонски револуционер и писател, раководител и војвода на Македонската револуционерна организација.

Творештво[уреди]