Коледарска песна (6)

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Коледарска песна

од народна песна


Теле велит: - Леле! Не колите мене,

ток` колите кокош! Кокош се скри пот кош!


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.

Поврзано[уреди]