Коледарска песна (21)

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Коледарска песна

од народното творештво


Теле велит: - Леле!
Не колите мене,
тук` колите кокош!
Кокош се скри пот кош!


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.

Поврзано[уреди]