Коледарска песна (15)

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Коледарска песна

од народното творештво


Кој што спие нека стане
нека меси колачиња
колачиња за дечиња…
ако нема колачиња
нека даде јаболчиња,
ако нема јаболчиња
нека даде паричиња, …
ако нема паричиња
нека даде се што има…
б’дња бабаааааааааааа Коледееееееееееее…

PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.

Поврзано[уреди]