Коледарска песна (12)

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Коледарска песна

од народното творештво
од записите на Марко Цепенков.


Колете, бре селани, дебелите крмнаци,

оти Божик ќе дојдит у селого на гости.


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.

Поврзано[уреди]