Има ли песна

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Има ли песна е современа народна македонска песна во оригинална изведба на Наум Петрески.

Текст на песната[уреди]

Има ли песна, пеана?
Јас да ја пеам за неа.
Има ли зборој, кажани, има ли?
Јас да ги кажам за неа.
Има ли солзи горчливи?
Јас да ги пијам за неа.
Има ли солзи, горчливи, има ли?
Јас да ги пијам за неа.
Остана тага, љубовна,
Длабоко в гради скриена.

Надворешна врска[уреди]

  • Изведба на Наум Петрески и Тоше Проески