Излези моме на чардак

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Излези моме на чардак,
да видиш моме оро големо.
На оро моме, на оро,
млади ергени, моми убави.
Везден гледам моме на орото,
до тебе моме да заиграм.
Срце ми гори за тебе,
не можам моме без тебе.

Поврзано[уреди]