Дремка ми се дреми

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Дремка ми се дреми мила мамо
на црниве очи. [х2]
Ако ти се дреми мили сине
вечерај па легни. [х2]
Ај и да легнам мила моја мамо
фајде јас си немам.
Ај и да легнам мила моја мамо
дремка не ме фаќа.

Поврзано[уреди]