Дотекла вода студена

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Дотекла вода студена, леле оф аман,
Родила се Јана убава, оф аман,
Родила се Јана убава.
Кога се Јана родила, леле оф аман,
Мајка и магија сторила, леле оф аман,
Живо пиле в оган фрлила.
Како што се врти пилето, леле оф аман,
Така да се вртат ергени, леле оф аман,
По нашата Јана убава.

Поврзано[уреди]

Надворешна врска[уреди]

Блог за македонски народни песни

Музика