Динка двори мете

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Динка двори мете,
дробни солзи рони.
Динка Попова, Икономова,
Динка, Динка Попова,
Поп-Николова.

Поврзано[уреди]