Девојко убава

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
На, на, на, на...
О, девојко, девојко
убава, убава
запеј ми, запеј ми
да чујам јас.
О, девојко, девојко
убава, убава
заиграј, заиграј
да видам јас.
Ако сакаш да ти запејам
треба да ме милуваш,
ако сакаш да ти заиграм
треба да ме бакнуваш.
На, на, на, на...

Поврзано[уреди]