Во ливаѓе ладен извор има

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Во ливаѓе ладен извор има,
крај изворот трева зеленее.
Во тревата листе папирово,
во листето писмо напишано.
Во листето ситно напишано,
кој се сака сè да си се земе.

Поврзано[уреди]