Василица

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Сива, сива василице
каде си се осивила
таму долу на бел Дунав.
Што имаше, што немаше
златна чаша и икона
ОТВОРИ ДОМАЌИНЕ.

Поврзано[уреди]