Битола, бабам, Битола

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Битола, бабам, Битола,
Таму се живот живее.
Таму се живот живее,
Таму се јаде и пие.
Битола-мајска природа,
Битола-златна градина.
Со лични моми убави,
На лице бели црвени.
Битола, бабам, Битола,
Кој ми те толку проколна,
Да раѓаш моми убави,
Да лудат сите беќари.

Поврзано[уреди]