Билбил пее на сабајле

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Билбил пее насабајле,
на сабајле пред зората.
Стани, стани, лудо младо,
лудо младо, неженето.
Да одбереш една мома,
една мома најубава.

Поврзано[уреди]