Ах мори Маре девојче

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ах мори Маре девојче
излези до порти
јас само чекам горе долу
за да те видам.
Не можам либе не можам
јас да излезам
мајка ми лудо татко ми
клети тирани.
Ах мори маре девојче
излези на порти
ај да се ние двајцата
Маре земиме.
Ај да се ние двајцата
Маре земиме
заедно ние двајцата
живот да живејме.

Поврзано[уреди]