Фато мори душманке

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Фато мори душманке е песна од композиторот Наско Џорлев.

Текст на песната[уреди]

Либето ми го зеде ти
рана на срце ми остави.
Рефрен:
А, а,... Фато мори душманке
леле катилке
А, а,... Фато мори душманке
проклета да си.
Многу време се љубевме
но за еднаш ме остави.
Рефрен
Среќна не ќе бидеш ти
кога лудо те колнам знај.
Рефрен

Поврзано[уреди]