Теренциј

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Список на автори: Т Публиј Теренциј Афер
(195 п.н.е. - 159 п.н.е.)
Видете исто така: биографија, медија, цитати.

Дела[уреди]PD-icon.svg Сите дела од овој автор се во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е починат пред повеќе од 50 години.