Стани ми Ленче, отвори

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Стани ми Ленче, отвори [3х]
цигара да си запалам.

Цигара да си запалам [3х]
до две три думи да кажам.

Кој се прво ожени [3х]
тој тешко болен да легни.

Девет постели да смени [3х]
на десеттата да умри.

Поврзано[уреди]