Разговор:Народот во Македонија се крева на востание против Византија на чело со Георги Војтех

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Започнете разговор за Народот во Македонија се крева на востание против Византија на чело со Георги Војтех

Започни разговор