Податотека:Wikitext-ru.svg

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 236 × 78 пиксели, големина: 2 КБ)

Оваа податотека е од Ризницата и може да се користи во други проекти. Описот од нејзината описна страница е прикажан подолу.

Опис

вики (Russian for wiki) written in wikitext, for template use

Датум
Извор made by Inkscape
Автор сопствено дело
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
PD-icon.svg За оваа слика не важат авторски права и затоа е во јавна сопственост, бидејќи таа во целост се состои од информации кои се општа сопственост и не содржи никакво оригинално авторство.
Други верзии

Image:Wikitext.svg, Image:Wikitext-uk.svg

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна11:28, 18 јуни 2009Минијатура на верзијата од 11:28, 18 јуни 2009236 × 78 (2 КБ)Yura93Reverted to version as of 23:35, 22 January 2008
11:27, 18 јуни 2009Минијатура на верзијата од 11:27, 18 јуни 2009223 × 68 (797 бајти)Yura93увеличено, оптимизировано
11:17, 18 јуни 2009Минијатура на верзијата од 11:17, 18 јуни 2009128 × 48 (771 бајти)Yura93Оптимизировано и исправлено, уменьшено, в статьях теперь смотрится чётче.
11:03, 18 јуни 2009Минијатура на верзијата од 11:03, 18 јуни 2009221 × 66 (675 бајти)Yura93Reverted to version as of 17:58, 12 April 2009
11:02, 18 јуни 2009Минијатура на верзијата од 11:02, 18 јуни 2009200 × 78 (6 КБ)Yura93Надпись преобразована в объект. Теперь она будет одинаково смотреться во всех ОС. Также добавлены отступы сверху и снизу.
19:58, 12 април 2009Минијатура на верзијата од 19:58, 12 април 2009221 × 66 (675 бајти)Insuranzeоптимизировано
01:35, 23 јануари 2008Минијатура на верзијата од 01:35, 23 јануари 2008236 × 78 (2 КБ).:Ajvol:.{{Information |Description=вики (Russain for wiki) written in wikitext, for template use |Source= |Date=2008-01-23 |Author=self |Permission={{PD-ineligible}} |other_versions=Imege:Wikitext.svg }}

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци