Податотека:Padlock.svg

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 128 × 128 пиксели, големина: 27 КБ)

Оваа податотека е од Ризницата и може да се користи во други проекти. Описот од нејзината описна страница е прикажан подолу.

Опис
English: Padlock icon
Датум
Извор http://www.openclipart.org/detail/17931
Автор AJ Ashton
SVG разработка
Inkscape-yes.svg
Оваа векторска слика е изработена со Inkscape.

Лиценцирање

Creative Commons icon

CC-Zero

Оваа податотека е преземена од библиотеката „Open Clip Art“, која изрично ја има предадено во јавна сопственост, користејќи ја лиценцата mk:Криејтив комонс Предавање во јавната сопственост. За подигачот: Поставете ја (како параметар) врската кон страницата каде што се наоѓа сликава.

বাংলা | Čeština | Deutsch | Ελληνικά | English | Español | Français | Italiano | 日本語 | Македонски | Malti | Nederlands | Polski | Português | Português do Brasil | Română | Русский | Svenska | ไทย | Türkçe | Українська | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−
Open Clip Art Library logo
Creative Commons CC-Zero Оваа податотека е достапна под лиценцата Криејтив комонс Универзално предавање во јавна сопственост.
Лицето поврзано со делото со овој документ го има предадено истото во јавна сопственост, откажувајќи се од сите права на тоа дело за цел свет, под законот за авторско право и поврзани или сродни законски права што ги имало на тоа дело, дотолку колку што е дозволено со закон. Делата под CC0 не бараат припишување (наведување автор и/или извор). Кога го наведувате делото, наводот не треба да подразбира било каква поддршка од авторот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна15:03, 6 февруари 2006Минијатура на верзијата од 15:03, 6 февруари 2006128 × 128 (27 КБ)EleassarPadlock. Created by AJ Ashton. Uploaded from English WP by User:Eleassar {{PD-Open Clipart Library}}

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци