Пеш по светот

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Пеш по светот

од Коле Неделковски
Пеш по светот е збирка песни на Коле Неделковски издадена во август 1941 година. Збирката има 8 песни, а тука од практични причини првата поема е поделена на две.
Содржина


Поврзано[уреди]

Надворешни врски[уреди]


Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е починат пред повеќе од 70 години.