Мома седи на пенџерe

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

 Мома седи на пенџерe,

 А момчето, аман, аман, под пенџерe.

 
 Добро утро, сараф момче, аман, аман,

 Aл си сараф, аман, аман, на парите.

 
 Не сум сараф на парите, аман, аман,

 Тук сум сараф, аман, аман, на момите.

Поврзано[уреди]

Надворешна врска[уреди]

Блог за македонски народни песни

Музика