Лулела е Јана

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Лулела е Јана
Булино детенце,
Ем го је лулела,
Ем го луто клела.
"Да ми даде Господ
Булино детенце,
Денес да лулеам,
Утре да жалеам.
Што не можам д' идам
На собор да бидам,
На собор да бидам,
С' либе да се видам."


PD-icon.svg Ова дело е во јавна сопственост во целиот свет бидејќи авторот е непознат/народно творештво.

Поврзано[уреди]