Жалајте го браќа Толета војвода

Од Wikisource
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Жалајте го браќа
Толета војвода.
Толе војвода
за народ загина.
Жалајте го браќа
Толета војвода,
оти Толе падна
за наш'та слобода.
Толе војвода
за народ загина,
за наш'та слобода,
за Македонија.

Поврзано[уреди]